14 травня 2024 року за сприяння факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування відбулась II Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Використання й охорона земельних ресурсів та туристично-рекреаційний потенціал територій».
Конференцію розпочав декан факультету землевпорядкування та туризму ЛНУП Павло Колодій, який наголосив на важливості проведення такого наукового заходу, адже змінились земельні відносини в умовах воєнного стану, виникли нові проблеми туристично-рекреаційної сфери. Наголосив на важливості публічного обговорення низки питань в широкому колі науковців, професіоналів та практиків, обміну результатами наукових досліджень, практичним досвідом, пропозиціями та ідеями для напрацювань спільних рішень. Декан побажав усім учасникам цікавих доповідей та плідної праці.

З вітальним словом виступили:
- Марта Мальська – д.е.н., професор, завідувач кафедри туризму Львівського національного університету імені Івана Франка;
- Оксана Малащук – к.е.н., доцент, декан факультету геодезії, землеустрою та агроінженерії Одеського державного аграрного університету;
- Тетяна Мовчан – кандидат економічних наук, доцент кафедри геодезії, землеустрою та земельного кадастру Одеського державного аграрного університету;
- Наталія Дудяк – д.е.н., професор кафедри землеустрою, геодезії та кадастру Херсонського державного аграрно-економічного університету;
- Катерина Пилипенко – д.е.н., професор кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького;
- Марія Паска – д.вет.н., професор, завідувач кафедри готельно-ресторанного бізнесу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського;
- Любов Пендзей, кандидат економічних наук, викладач-методист ВСП «Бучацький фаховий коледж ЗВО "Подільський державний університет"».
У конференції взяли участь науковці з закладів вищої освіти України, представивши наукові матеріали з питань землеустрою, планування використання земель, адміністрування землекористування, кадастру і моніторингу земель, картографо-геодезичного забезпечення земельно-кадастрових робіт, геоінформаційних систем в управлінні земельними ресурсами, туристично-рекреаційної сфери та індустрії гостинності, територіально-рекреаційного потенціалу територій.
Особливу зацікавленість та обговорення в учасників викликали доповіді:
- Сергія Чорного, доктора сільськогосподарських наук, професора кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету ім. П. Могили, на тему «Використання рівняння вітрової ерозії (WEQ) для оцінки деградації протидефляційної ефективності лісосмуг в зоні бойових дій на Донбасі»;
- Катерини Пилипенко, доктора економічних наук, професора кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, на тему «Стимулювання повернення людей додому: етапи та напрями відновлення регіону в період невизначеності»;
- Юлії Боруцької, кандидата геологічних наук, доцента кафедри туризму Львівського національного університету природокористування, на тему «Екологічна стежка як дієвий інструмент щодо формування екосвідомості в молоді через призму зеленого туризму»;
- Ніни Кім, здобувачки вищої освіти під керівництвом кандидата економічних наук, доцента кафедри геодезії, землеустрою та земельного кадастру Одеського державного аграрного університету Тетяни Мовчан, з темою «Вивчення практик з відновлення земель, постраждалих в результаті військової діяльності, на прикладі Німеччини».
Організатори конференції щиро вдячні учасникам за продуктивну наукову дискусію та цікаві ідеї. Бажаємо усім міцного здоров’я, нових звершень на науковій ниві.