У рамках співпраці Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького і Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України 13 травня 2025 р. відбулось спільне засідання за участю голови комітету Олега Бондаренка та голови підкомітету Едуарда Прощука. У засіданні взяли участь: голова Вченої ради ЛНУВМБ ім. С.З. Ґжицького, доктор наук з державного управління, професор Іван Парубчак, завідувач кафедри сталого природокористування та захисту довкілля доцент Петро Хірівський, завідувач кафедри біоекології та природоохоронних технологій професор Роман Параняк, доценти Богдан Кректун та Богдана Калин.

На спільному засіданні відбулось представлення освітньо-професійних програм науково-педагогічними працівниками кафедр.
Доцентами Петром Хірівським, Богданом Кректуном представлено проєкт освітньої програми «Оздоровчі природоорієнтовані практики» для спеціальності «Екологія». Програма передбачатиме широке використання адміністративних та природних ресурсів національних природних парків для здійснення психологічної реабілітації учасників бойових дій, людей, постраждалих від воєнних дій, та людей з інвалідністю.
Наступною програмою, представленою на розгляд комітету, була освітньо-професійна програма «Впровадження практик Green Deal у територіальних громадах України».
Проєкт iGreen спрямований на підтримку інтеграції принципів Європейського зеленого курсу (EGD) у сферу освіти та місцевого самоврядування в Україні з метою формування компетенцій зі сталого розвитку, «зеленої» трансформації та підготовки фахівців, здатних впроваджувати заходи із декарбонізації, розвитку біоекономіки, сталого сільського господарства, енергоефективності та управління відходами та водними ресурсами на локальному рівні.
З питаннями збереження біорізноманіття в Західному регіоні України виступила доцент Богдана Калин. Нею висвітлені основні питання збереження біорізноманіття в умовах посиленого тиску на довкілля інтенсивних методів ведення агровиробництва.
Питання управління рибними ресурсами та вирішення питань біоконфліктів було представлено професором Романом Параняком.
Запропоновано створити комплексну систему «Екобаклан» – стартап, який об’єднає сучасні технології та природоохоронні практики для контролю чисельності бакланів.
За результатами зустрічі ухвалено рішення проводити такі засідання на постійній основі з метою моніторингу ступеня реалізації цих ініціатив, налагодження співпраці між університетом та парламентським комітетом із залученням представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.