27 квітня 2025 року у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) у Львові відбувся Благодійний етнофестиваль «Гаївка Єдності», метою якого стало єднання українців через збереження традицій, відродження духовних цінностей та святкування Воскресіння Господнього задля спільної Перемоги.
Свій творчий внесок у святкову Великодню атмосферу і підтримку ЗСУ від Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького (Північний кампус) зробили учасники Народної хорової капели «Джерела Розточчя», Народного ансамблю «Троїсті музики» та Студентського театру факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій під керівництвом Софії Фаріон та керівника відділу з організації навчально-виховної роботи студентів, Заслуженого діяча естрадного мистецтва України Оксани Качмар.

24 квітня 2025 року учасники Народної хорової капели «Джерела Розточчя», Народного ансамблю «Троїсті Музики» та Студентського театру факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького (Північний кампус) під керівництвом Софії Фаріон та керівника відділу з організації навчально-виховної роботи студентів, Заслуженого діяча естрадного мистецтва України Оксани Качмар взяли участь у Молодіжному етнофестивалі автентичної української культури «Гаївки-фест», організованому Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького (Південний кампус) спільно з Личаківською районною адміністрацією Львівської міської ради.

30 березня 2025 року у місті Буча на території Храму Святого Апостола Андрія Первозванного відбувся меморіальний захід «Молитва за мир» з нагоди третьої річниці деокупації міста. Цей захід був присвячений вшануванню пам’яті загиблих Героїв-захисників та невинно вбитих жителів Бучанської міської територіальної громади, які стали жертвами збройної агресії рф.
На меморіальному заході були присутні родини загиблих військовослужбовців та мешканців міста, керівництво держави, духовенство, школярі, молодь та тисячі небайдужих людей. Серед почесних гостей – перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко та мер міста Бучі Анатолій Федорук. Захід транслювався національним телебаченням, що дозволило всій країні долучитися до спільної молитви та вшанування пам’яті загиблих.

11 березня 2025 року в актовій залі Північного кампусу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького відбулась благодійна урочиста академія «Пророк національного єднання» з нагоди відзначення 211-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря – Тараса Шевченка.
До академічної спільноти зі вступним словом звернувся в.о. ректора ЛНУВМБ ім. С.З. Ґжицького, професор, доктор наук з державного управління Іван Парубчак, який зазначив, що Тарас Шевченко у своїй поезії дав нам універсали державности: «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля…», «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає».

10 березня 2025 року у Науковій бібліотеці Північного кампусу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького відбувся конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка «Тарас Шевченко понад часом» у рамках університетських заходів з нагоди відзначення 211-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.
Усіх присутніх з поетичним святом привітала керівник відділу з організації навчально-виховної роботи студентів Оксана Качмар і побажала учасникам конкурсу успіху та наступних перемог. До учасників конкурсу із музичним вітанням звернулась керівник Народної хорової капели «Джерела Розточчя» Софія Фаріон. Було представлено журі конкурсу у складі: директора Наукової бібліотеки Марії Грицевич; доцента кафедри гуманітарної освіти, к.філол.н. Олени Дерпак; керівника Народної хорової капели «Джерела Розточчя» Софії Фаріон; голови журі – керівника відділу з організації виховної роботи студентів Оксани Качмар.

«Будьте сильними на землі, небо для нас тримає Небесна сотня», – ці слова Ліни Костенко стали лейтмотивом патріотичного віча, яке відбулося 20 лютого 2025 року біля пам’ятного знака Героям Небесної Сотні у м. Дубляни. Ця подія об’єднала громаду міста, студентів, викладачів, працівників Львівського національного університету природокористування, учнів і педагогів Дублянського опорного ліцею ім. Героя України Анатолія Жаловаги. Панахиду пам’яті очолили настоятелі храмів м. Дубляни: о. Володимир Високінський, о. Дмитро Цюпка, капелан університету о. Іван Венгрин.
До усіх присутніх звернувся доктор наук з державного управління, професор Іван Парубчак, який через призму історичної пам’яті наголосив на важливості розуміння дорогої ціни за свободу і незалежність України, яку заплатили своїм життям Герої Небесної Сотні та новітні Герої російсько-української війни.
Болем через кожне серце пройшла інструментальна мелодія «Гей, плине кача» у виконанні Народного ансамблю «Троїсті музики» ЛНУП, керівник Софія Фаріон. Усіх вразила поезія «Стоїть на пшеничному полі», яку прочитав Артем Антонець, студент факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій. У виконанні Народного хору «Відродження» Народного дому м. Дубляни (керівник Григорій Періг) прозвучали патріотичні та повстанські пісні, які вкотре сколихнули серця присутніх: «Молімся за Вкраїну», «Коли курличуть журавлі», «Марширують добровольці», «Боже великий, єдиний». Пісня «Боже, Україну збережи» у виконанні Михайла Іващенка, аспіранта ЛНУП, додала усім віри у мирне майбутнє України.

6 лютого 2025 року з ініціативи Київського кооперативного інституту бізнесу і права та Київської Трьохсвятительської духовної семінарії за підтримки Центру академічного душпастирства УГКЦ відбувся VIII Міжнародний фестиваль імені Любомира Гузара «Студентська коляда – 2025». Цей мистецький захід об’єднав студентські творчі колективи України і проходив у дистанційному форматі. Львівський національний університет природокористування представляли Народний ансамбль «Троїсті музики» та Народна хорова капела «Джерела Розточчя» (керівник – Софія Фаріон). У виконанні цих двох колективів прозвучали коляди, щедрівки та уривки Різдвяного Вертепу.

30 січня 2025 року у Львівському національному університеті природокористування відбувся благодійний духовно-мистецький захід «Коляда єднає» з участю творчих колективів ЛНУП та Зразкового дитячого естрадно-симфонічного оркестру «Джерело» Радехівської школи мистецтв імені митрополита Андрея Шептицького. Ця подія справді об’єднала університетську спільноту, щоб усім разом воздати славу Господу у наших молитвах, а також піднести коляду, вертепне дійство як українські обереги родинних традицій та звичаїв. Розпочався захід виконанням Державного Гімну України (соліст Михайло Іващенко, аспірант факультету управління, економіки та права). Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять про новітніх Героїв, які загинули у війні з російським агресором. Спільну молитву за мир в Україні, єдність університетської родини та щасливий початок переможного року над ворогом очолили: настоятель університетського храму святого рівноапостольного князя Володимира Великого, капелан університету о. Іван Венгрин, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ, військовий капелан о. Іван Сас. З вітальним словом до студентської молоді та професорів, викладачів та працівників університету звернувся голова Комісії з реорганізації ЛНУП, доктор наук з державного управління, професор Іван Парубчак.

1 січня 2025 року в місті Дубляни, біля пам’ятника Степану Бандері, відбулося урочисте віче, присвячене 116-й річниці з дня народження провідника українського національно-визвольного руху. Захід об’єднав місцеву громаду, духовенство та представників Львівського національного університету природокористування.
Віче розпочалося з виконання Державного Гімну України та хвилини мовчання за загиблими героями, які поклали своє життя за свободу та незалежність нашої держави.
Особливим духовним змістом урочистість наповнив молебень, який провели представники місцевого духовенства: о. Іван Венгрин, настоятель університетського Храму святого рівноапостольного князя Володимира Великого УГКЦ, капелан ЛНУП, о. Дмитро Цюпка, настоятель Церкви Різдва Івана Хрестителя УГКЦ, о. Іван Сас, настоятель Церкви Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ, військовий капелан, о. Володимир Високінський, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ. У своїх молитвах вони просили миру, єдності та світлого майбутнього для України.
Звертаючись до громади, керівник ЛНУП, доктор наук з державного управління, професор Іван Парубчак наголосив на значущості збереження національної пам’яті та спадщини, яку залишив Степан Бандера: «Тільки спільними зусиллями, з вірою в Бога та з пам’яттю про високі звершення нашого національного лідера Степана Бандери ми переможемо у цій війні, здобудемо мир, спокій і можливість працювати для нашого суспільства, для нашої держави». У своїй промові він також торкнувся питання відновлення одного з корпусів університету, зруйнованого під час ракетного удару у 2024 році. Очільник університету підкреслив, що відбудова цього об’єкта стане символом незламності українського народу в умовах війни.

16 червня 2024 року у рамках благодійної акції «Духовна допомога фронту» та відзначення Дня батька відбувся виїзний концерт «Дякую тобі, воїне!» у військову частину А3618. Організатор цього заходу – настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ (м. Дубляни) військовий капелан о. Іван Сас.
Концертну програму розпочав Народний хор «Відродження» Народного дому м. Дубляни (директор Оксана Пасірська, керівник Наталія Федина, концертмейстер Любомир Григор’єв). У виконанні цього колективу прозвучали українські народні, авторські та жартівливі пісні, які, мов духовний оберіг нації, торкнулися сердець військових, повернули їх у спогади про рідну домівку, про батька-матір, піднялися у молитві до самого неба. Трішки гумору для «лікування душі», сміху, радості подарував глядачам учасник Народного хору «Відродження», лікар за професією, Василь Федько, прочитавши гуморески Павла Глазового.

11 травня 2024 року в актовій залі Львівського національного університету природокористування відбувся І обласний тур VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ім. П. Вірського, організований Львівським обласним відділенням Національної хореографічної спілки України за підтримки в.о. ректора ЛНУП професора Василя Лопушняка. Понад 20 хореографічних колективів взяли участь у обласному турі фестивалю-конкурсу, який проводився з метою збереження і розвитку народних традицій хореографії, збагачення професійного і аматорського мистецтва, підвищення професійного рівня художніх колективів, балетмейстерських постановок. Оцінювало конкурсантів журі у складі: Побєди Харісова – голови журі, члена правління Національної хореографічної спілки України, голови Львівського обласного відділення НХСУ, відмінника освіти, заслуженого працівника культури України; членів журі: Наталії Бондарчук – завідувача відділу народної хореографії Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, керівника творчого об’єднання «Левеня»; Юрія Бугрина – викладача вищої категорії Львівського фахового коледжу культури і мистецтв, керівника Зразкового ансамблю народного танцю «Роси світанку»; Оксани Коваль – секретаря Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України, керівника Народного ансамблю танцю «Полонина» Національного лісотехнічного університету України; Ірини Погорілої – викладача хореографічних дисциплін Львівського фахового коледжу культури і мистецтв; Андрія Мусоріна – художнього керівника балету Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької, Заслуженого артиста України, лауреата міжнародних конкурсів.
Розпочався I обласний тур VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ім. П. Вірського подякою ЗСУ та вшануванням хвилиною мовчання пам’яті полеглих новітніх героїв, що віддали життя за волю і незалежність України. До учасників та гостей заходу звернувся проректор з навчально-виховної роботи Віталій Боярчук, який від імені в.о. ректора ЛНУП Василя Лопушняка передав вітання всім колективам, керівникам, батькам, членам журі з відкриттям фестивалю та Днем матері, побажав усім учасникам успіхів на ниві хореографії та у конкурсі, миру та Перемоги. В.М. Боярчук розповів про університет, його навчальну, наукову діяльність, успіхи та перспективи, запросив випускників загальноосвітніх шкіл на навчання у ЛНУП, який чекає творчих, сумлінних, креативних абітурієнтів.
Народний ансамбль танцю «Первоцвіт» ЛНУП під керівництвом Андрія Дендюка теж став учасником фестивалю-конкурсу і гідно представив свою творчість. Співорганізатором та ведучою фестивалю-конкурсу була керівник відділу з організації виховної роботи студентів ЛНУП, заслужений діяч естрадного мистецтва України Оксана Качмар.
Щира подяка усім, хто сприяв проведенню І обласного туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ім. П. Вірського, а також учасникам, колективам, керівникам колективів за високе мистецтво народного танцю, збереження та примноження національних культурних цінностей і традицій.

 

17 квітня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування відбулася чергова атестація аматорських творчих колективів ЛНУП та підтвердження звання «Народний». Концертну програму атестаційній комісії представили 7 колективів художньої самодіяльності відділу з організації виховної роботи ЛНУП: Народний камерний хор «Бужани», керівник Ярослава Ліпковська; Народний ансамбль «Троїсті музики», керівник Марта Мурська; Народний вокально-інструментальний ансамбль «Берегиня», керівник Ірина Стельмах; Народний ансамбль танцю «Первоцвіт», керівник Андрій Дендюк; Народна капела бандуристів, керівник Ірина Стельмах; Народний духовий оркестр, керівник Марта Мурська; Народна хорова капела «Джерела Розточчя», керівник Ярослава Ліпковська.