На факультеті агротехнологій та екології 24 квітня 2024 року відбулося засідання методичної комісії, присвячене обговоренню освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти. За результатами обговорення внесені зміни в проєкти відповідних освітніх програм, ураховано рекомендації рецензентів і стейкхолдерів.

Важливою складовою освітнього та виховного процесу є формування в здобувачів вищої освіти навичок бережливого ставлення до навколишнього середовища та прагнення збереження біорізноманіття. В рамках відзначення Дня довкілля студенти факультету агротехнологій та екології Львівського ЛНУП разом з викладачами активно долучилися до загальноуніверситетської толоки.

 

18 квітня 2024 року на факультеті агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування відбулося засідання робочих груп з підготовки відомостей про самооцінювання ОПП «Агрономія» та ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Заступник декана факультету з навчально-методичної роботи Галина Косилович ознайомила членів робочої групи з етапами та вимогами процедури проходження акредитації відповідних освітніх програм у 2024–2025 н.р. Гарант ОПП «Агрономія» Іван Шувар та гарант ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» Іванна Рожко доповіли про стан готовності освітніх програм до процесу акредитації та забезпечення освітнього процесу на відповідність кадровим вимогам. Робочими групами визначені заходи, необхідні для забезпечення ефективного процесу акредитації, та погоджено відповідальних осіб за підготовку проєкту Відомостей про самооцінювання відповідних освітніх програм.

 

Згідно з планом роботи в II семестрі 2023/24 н.р. 17 квітня на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин проведено методичний семінар на тему «Методичні засади підготовки та проведення лекційних, практичних і лабораторних занять у вищій школі. Роль викладача як суб’єкта освітнього процесу». Завідувач кафедри Юлія Голячук представила колегам основні види освітньої діяльності у вищій школі, а також на самостійно розроблених на платформі віртуального навчального середовища університету Moodle курсах навела приклади наповнення їх навчально-методичним контентом. Заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи Галина Косилович охарактеризувала навчально-методичний комплекс освітнього компонента з урахуванням проєктів освітньо-професійних програм на 2024/25 н.р. Колектив кафедри мав змогу поділитися власним досвідом зі створення навчально-методичних комплексів та використання платформи Moodle.

 

16 квітня 2024 року у ЛНУП на факультеті агротехнологій та екології кафедрою агрохімії та ґрунтознавства була організована відкрита лекція на тему «Кращі практики відновлення родючості ґрунту», яку прочитала Юлія Миронова – керівник відділу із розвитку органічного землеробства та біологізації інтенсивних технологій БТУ-Центру (м. Ладижин, Вінницька обл.). Також виступила директорка з управління персоналом Ірина Самайчук з повідомленням «Кар’єрні можливості» щодо кадрової політики БТУ-Центру. На завершення виступив Олексій Ткачук, провідний фахівець відділу тваринництва та переробки, і поділився своїм кар’єрним успіхом в житті.
Окрім студентів, лекцію відвідали проф. Володимир Лихочвор, завідувач кафедри технологій у рослинництві доц. Марія Тирусь та завідувач кафедри екології доц. Петро Хірівський, викладачі та аспіранти.
Компанія БТУ-Центр має власне виробництво, де уже понад 20 років створює біологічні засоби регулювання ґрунтових та продукційних процесів у рільництві. На базі БТУ-Центру діє сучасний науково-дослідний центр – Інститут прикладної біотехнології. Інститут працює над удосконаленням властивостей біопрепаратів, технологій їх застосування в агроценозах, а також виконує лабораторні дослідження ґрунту, насіння, рослин для аграрних підприємств.
Наша кафедра експериментує з препаратами БТУ-Центру, зокрема вивчає ефективність мікоризних грибів (роду Glomus VS, Trichoderma Harzianum) та фосфатмобілізаційні бактерії (Bacillius megaterium var. phosphaticum, Bacillus subtilis, Bacillus muciloginosus, Enterobacter sp.) у формі препарату Мікофренд.
Після завершення доповідей відбулася інтерактивна дискусія, за правильні відповіді студенти і викладачі отримали призи. На завершення була проведена онлайн-вікторина, у якій найбільшу кількість правильних відповідей дали: Ірина Поручник (Аг-21) – перше місце, Ірина Тетенкова (Аг-21) – друге місце, Руслан Пазюк (Аг-31) – третє місце.
Студенти проявили підвищений інтерес до продукції та кар’єрної політики БТУ-Центру.
Кафедра садівництва та овочівництва ім. професора І.П. Гулька виявила велику зацікавленість щодо тематики виступів та асортименту продукції для органічного овочівництва і садівництва.
Кафедра агрохімії та ґрунтознавства обговорила з лекторами перспективи довготривалої тісної співпраці з БТУ-Центром і готова бути базовою ланкою у співпраці БТУ-Центру з агровиробниками на Заході України.
Дякуємо Юлії Мироновій, Ірині Самайчук та Олексію Ткачуку за співпрацю з ЛНУП.

 


10 квітня 2024 р. факультет агротехнологій та екології відвідали учні випускних класів ЗОШ Івано-Франківської громади Яворівського району Львівської області. Профорієнтаційну зустріч із майбутніми студентами провели науково-педагогічні працівники кафедри генетики, селекції та захисту рослин.
Завідувач кафедри Юлія Голячук розповіла учням про університет і факультет агротехнологій та екології, а також про особливості вступної кампанії 2024 року, заступник декана факультету Галина Косилович відповіла на запитання щодо організації навчального процесу за освітніми програмами факультету. Професор Петро Завірюха провів захоплюючу екскурсію музеєм історії університету, а доценти Олег Андрушко, Інна Тригуба та в.о. доцента Ганна Корпіта представили матеріально-технічну базу факультету агротехнологій та екології, а також провели ознайомчу екскурсію студентським містечком. Окрім цього, цікавий екскурс в історію життя Степана Бандери провела директор музею лідера ОУН Яна Борщ, а з бібліотечним фондом ознайомила директор бібліотеки Марія Грицевич.
Наші гості мали можливість прогулятися парком і помилуватися мальовничими краєвидами студентського містечка Львівського ЛНУП.
Кафедра генетики, селекції та захисту рослин щиро дякує адміністрації школи за активну участь у профорієнтаційній зустрічі з учнями, а також радо запрошує на навчання майбутніх студентів!


Інтерактивне навчання відрізняється від традиційного тим, що за короткий період часу опановується великий обсяг нового матеріалу. Це досягається завдяки високій активності учасників освітнього процесу, розвитку стійкості уваги, жвавому спілкуванню та активній співпраці.
Викладачі нашої кафедри часто використовують такі інтерактивні методи, як: тренінги, ситуаційні задачі, пресконференції, ділові ігри та моделювання, кейс-методи, соціальні проєкти, мозковий штурм, круглі столи, мультимедійні лекції, робота з наочними посібниками, відео- і аудіоматеріалами, письмова робота з обґрунтування своєї позиції, обговорення складних і дискусійних питань і проблем, надання загальних рекомендацій.
Великий спектр інтерактивних методів навчання використовується під час вивчення освітньої компоненти «Ботаніка».
10 квітня 2024 р. доцент кафедри екології Галина Лисак провела практичне інтерактивне заняття на тему «Використання рослин для оздоровлення та фіточаювання». Студенти групи Еко-11 спеціальності 101 «Екологія» жваво обговорювали компонування лікарських рослин для фітотерапії, дегустуючи при цьому ароматні чаї з екопродуктами. Завідувач кафедри доцент Петро Хірівський розповів про рекомендовані чаї для знаків зодіаку, а доцент Наталія Панас ознайомила присутніх з правилами збору, переробки та зберігання рослинної продукції для лікування і фітотерапії.
Впровадження інтерактивних форм навчання здійснюється й за межами університету. 5 квітня 2024 р. на базі ведмежого притулку «Домажир» студенти групи Еко-21 прослухали лекцію на свіжому повітрі «Вимерлі птахи світу» та здійснили волонтерську роботу, прибираючи територію об’єкта.
Інтерактивні методи навчання сприяють розвитку ініціативності студента, а результат професійної підготовки набуває особистісно орієнтованого значення для всіх учасників навчального процесу.

9 квітня 2024 року в рамках укладеного договору про співпрацю відбулись зустрічі керівництва та студентів університету із представниками однієї з найбільших компаній України – ПрАТ «МХП», яка спеціалізується на вирощуванні птиці, виробництві курячого м’яса та готових курячих продуктів.
У ході зустрічі в.о. ректора Василя Лопушняка із працівниками компанії Ксенією Моторіною, Мариною Шептицькою, Іриною Литвин обговорювалися напрямки взаємодії ЛНУП з ПрАТ «МХП» стосовно організації практичної підготовки студентів та стажувань працівників університету, акцентуючи увагу на реалізації дуальної форми здобуття освіти, яка дозволяє одночасно навчатися в університеті та працювати за спеціальністю, переймаючи досвід найкращих менторів провідної української компанії у сфері харчових та агротехнологій.

27 березня 2024 р. Львівський національний університет природокористування відвідали студенти Івано-Франківського фахового коледжу, які навчаються за ОПП «Агрономія» і бажають продовжити навчання для здобуття ОС «Магістр», у супроводі завідувача технологічного відділення Віктора Вихованця.  Викладачі кафедри генетики, селекції та захисту рослин ознайомили гостей з університетом і з факультетом агротехнологій та екології. Професор Петро Завірюха провів екскурсію музеями та бібліотекою університету, в.о. доцента Марина Стюрко та асистент Дмитро Баранський представили матеріально-технічну базу факультету агротехнологій та екології, а викладачі факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій – нові лабораторії свого факультету.  Завідувач кафедри генетики, селекції та захисту рослин Юлія Голячук розповіла студентам коледжу про особливості вступної кампанії 2024 року, а заступник декана факультету агротехнологій та екології Галина Косилович відповіла на питання щодо організації навчального процесу за освітніми програмами факультету.
Колектив кафедри генетики, селекції та захисту рослин, а також факультету агротехнологій та екології запрошує на навчання студентів Івано-Франківського коледжу ЛНУП, а також усіх тих, хто бачить своє покликання у забезпеченні продовольчої безпеки України!

26 березня 2024 р. у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся II етап Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт «Збереження родючості ґрунтів».
Рішенням конкурсної комісії на основі результатів рецензування 69 наукових студентських робіт з різних ЗВО України претендентами на перемогу у конкурсі визначено авторів 19 наукових робіт.
Студенти групи ЗР-21 факультету агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування Діана Ігорівна Грицевич та Дмитро Богданович Боднарчук нагороджені дипломом III ступеня. Роботу виконано на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин під керівництвом кандидата с.-г. наук, в.о. доцента Г.М. Корпіти.
Вітаємо переможців та бажаємо здобуття нових вершин у науковій діяльності!