30 квітня 2024 року на кафедрі енергетики ЛНУП було проведено конкурс «Кращий монтажник фотоелектричних установок» серед студентів електроенергетичного профілю. Конкурс проходив у яскравий сонячний день, що дозволило оцінити ефективність функціонування зібраних схем фотоелектричних установок.
Перед учасниками були поставлені наступні завдання: розробка схеми приєднання компонентів автономної фотоелектричної установки; збирання фотоелектричної установки; проведення вимірювань електричних параметрів фотопанелей, контролера та інвертора. Крім того, студенти повинні були продемонструвати вміння працювати зі спеціальним інструментом монтажників сонячних станцій.

25 квітня 2024 року факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП відвідала делегація компанії AGCO у складі керівника сервісу у Східній Європі Олексія Козлова та технічних спеціалістів з колісних тракторів компанії Ігоря Кандиріна та Тараса Мельникова. AGCO – один зі світових лідерів з виробництва і постачання сільськогосподарської техніки та обладнання. Жодна інша сільськогосподарська компанія у світі не пропонує більш повний спектр машин та обладнання.
Під час зустрічі з в.о. ректора університету Василем Лопушняком та деканом факультету Степаном Ковалишиним було обговорено низку питань щодо подальшої взаємовигідної співпраці. Вони насамперед стосувались проведення спеціалістами компанії AGCO занять в обсязі 32 год для студентів I-IV курсів спеціальності «Агроінженерія», встановлення на кафедрі агроінженерії та технічного сервісу ім. О.Д. Семковича навчально-демонстраційного стенда з навігаційного обладнання тракторів, поетапного покращення її матеріально-технічної бази шляхом передачі для навчальних цілей окремих вузлів і механізмів окремих марок с.-г. техніки тощо.
Учасники зустрічі висловили свої пропозиції стосовно подальшої взаємовигідної співпраці та запевнили, що вона буде тільки розширюватись і спрямовуватись на покращення рівня підготовки студентів факультету агроінженерного профілю.

Шановний Степане Йосифовичу!
Прийміть щирі вітання з 60-річчям від Дня народження!
До цієї дати Ви підійшли з вагомими здобутками у науковій, педагогічній та організаційній роботі. Структурний підрозділ, який Ви очолюєте, успішно розвивається. Актуальні наукові дослідження, перемоги студентів на конкурсах та олімпіадах, акредитація нових спеціальностей, створення сучасних лабораторій, безперервна комунікація зі стейкхолдерами, волонтерська діяльність з перших днів війни – це далеко не повний перелік гідних справ, про які Ви вболіваєте і над якими плідно працюєте.
Щиро зичимо Вам міцного здоров’я, родинного щастя, творчої наснаги, сили та оптимізму, щоби не зупинятися на досягнутому, а впевнено рухатися до нових здобутків та реалізації нових вагомих проєктів!
З роси й води Вам, Шановний Ювіляре, на многії і благії літа!
В. о. ректора ЛНУП професор Василь Лопушняк

Як зараз генеративний штучний інтелект впливає на розвиток суспільства, яка роль йому відводиться у виробництві, медицині, безпеці, енергетиці, як і на скільки він може підвищити продуктивність розробників програмного забезпечення – ці та інші питання були розглянуті на відкритій лекції, яку 19 квітня 2024 року провів для студентів і викладачів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП в.о. доцента кафедри інформаційних технологій Олег Ковалишин. Лектор назвав узагальнені дані, які засвідчили, що використання в процесі розробки програмних продуктів генеративного ШІ дозволяє на третину скоротити загальний час на їх створення та на 45% підвищує продуктивність розробників.
Присутні високо оцінили рівень проведення лекції, її насиченість експериментальними даними. Лекція завершилась низкою запитань від слухачів, на які вони отримали ґрунтовні та повні відповіді.

 

18 квітня 2024 року на кафедрі агроінженерії та технічного сервісу ім. професора Олександра Семковича Львівського НУП відбулося у змішаному форматі обговорення освітніх програм підготовки фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія». В ньому взяли участь представники академічної спільноти, роботодавці та здобувачі вищої освіти Львівського НУП, зокрема:

10 квітня 2024 року на кафедрі інформаційних технологій відбулися змагання з програмування серед здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1-4 курсів, які навчаються за спеціальностями 122 «Комп’ютерні науки», 126 «Інформаційні системи та технології» та 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка». Сподіваємося, що відкрита першість з програмування у ЛНУП, започаткована цього року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій, стане доброю традицією підтримки ініціатив із розвитку навичок програмування у наших студентів, заохочуватиме їх до самонавчання, поглиблення знань в програмуванні, стимулюватиме участь та підвищуватиме результативність команд ЛНУП у щорічній Міжнародній студентській олімпіаді з програмування ICPC, яка проходить кожного року в різних країнах світу, у т.ч. і в Україні (регіональний етап).

10 квітня на кафедрі автомобілів і тракторів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій відбулося публічне обговорення освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 274 «Автомобільний транспорт». До обговорення долучилися стейкхолдери, роботодавці, випускники, розробники ОПП, науково-педагогічні працівники випускових кафедр, студенти спеціальності 274 «Автомобільний транспорт».
В обговоренні взяли участь: Орест Горбай, д.т.н., професор кафедри проєктування машин і автомобільного інжинірингу Національного університету «Львівська політехніка»; Віктор Шевчук, к.т.н., доц. кафедри експлуатації транспортних засобів та пожежно-рятувальної техніки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності; Микола Ворона, головний інженер ТзОВ «ФХ Сервіс»; Марко Губені, інженер з гарантійного обслуговування ТзОВ «Тойота центр Львів "Діамант"»; Лілія Струк, керівник групи менеджерів ТОВ «Соловій-Транс»; Петро Сивулька, менеджер з логістики ТОВ «Намортранс»; Михайло Грубель, д.т.н., професор, начальник кафедри автомобільної техніки Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного; Віктор Гуменюк, начальник транспорту ТзОВ «Торговий дім Бойчак».

Вже понад 5 років факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП тісно співпрацює з ТОВ «Робітня», яке понад 20 років успішно розвиває галузь електромонтажу, енергозабезпечення, впровадження прогресивних енергоощадних технологій на ринку промисловості та громадського будівництва. Його партнерами є такі відомі компанії, як Schneider Electric, ABB, Moeller, ETI, Siemens. Саме завдяки допомозі з боку ТОВ «Робітня» факультет налагодив контакти з підприємством «ЕТІ Україна» і разом з ним облаштовує лабораторію електроприводів на кафедрі електротехнічних систем.
Подальші плани співпраці, удосконалення навчального процесу підготовки інженерів-електриків, проведення під егідою товариства конкурсів серед студентів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», покращення матеріально-технічної бази кафедри – ці та інші питання були обговорені під час зустрічі власника ТОВ «Робітня» Романа Яремкевича з деканом факультету Степаном Ковалишиним та завідувачем кафедри ЕТС Віталієм Левонюком.
Маємо тверді переконання, що такий надійний партнер, як ТОВ «Робітня», і надалі буде ефективно співпрацювати з факультетом, а результати співпраці будуть взаємовигідними.

Надзвичайно цікаво і змістовно, з наведенням історичних фактів, супроводженням численними фото- і відеоматеріалами пройшла чергова відкрита лекція для студентів і викладачів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій, яку 5 квітня 2024 року провів доцент кафедри фізики, інженерної механіки та безпеки виробництва Олексій Бурнаєв на тему «Ресурсоощадні технології у кампаністиці».
Кампаністика – це інженерна дисципліна про вежі, про виготовлення і розміщення дзвонів, карильйонів на їх основі, вежових годинників з боєм і рухомими фігурками-жакмарами. Основним ресурсом кампаністики була і залишається людина, її знання і навички.
Лекція була присвячена розробкам, спрямованим на вивільнення людини-кампаніста від монотонної важкої повторюваної праці, використання знань відомих майстрів до програмування церковних передзвонів з можливістю їх необмеженого автоматичного подальшого відтворення, автоматизацію процесів підтримання ходу годинників з астрономічною точністю і автоматичним сезонним переводом, заміну вежових сурмачів фігурками-автоматами; досвіду доповідача у їх створенні.
Учасники лекції були поінформовані, що автором більшості наведених прикладів виготовлення і розміщення вежових годинників, дзвонів, рухомих фігурок-жакмарів є саме лектор – Олексій Бурнаєв. Всі вони високо оцінили рівень проведення лекції, її насиченість як історичними, так і практичними фактами та побажали Олексію Михайловичу успіхів в подальшій роботі у сфері кампаністики.

 

Чергову відкриту лекцію для студентів і викладачів факультету механіки, енергетики та інформаційних Львівського НУП на тему «Енергоощадні технології тепло- та холодопостачання з використанням кліматичного обладнання» було прочитано старшим викладачем кафедри енергетики Тарасом Станицьким.
Лектором в доступній формі, аргументовано, з наведенням конкретних прикладів було ознайомлено присутніх з існуючими технологіями тепло- і холодопостачання, які реалізуються за допомогою сучасного кліматичного обладнання. Ним було доведено доцільність їх використання як з технологічної, так і з економічної точки зору.
Досить змістовна лекція завершилась низкою запитань від слухачів, на які вони отримали ґрунтовні і повні відповіді.
Чекаємо наступних лекторів для продовження розпочатого циклу відкритих лекцій.