Засідання Вченої ради ЛНУП
30 листопада 2023 року відбулось засідання Вченої ради Львівського національного університету природокористування, на якому були розглянуті питання міжнародної діяльності університету та стабільного проходження університетом зимового опалювального періоду.
Окрім того, на засіданні було обговорено питання виборів ректора університету, за результатами розгляду якого було ухвалено рішення звернутись до Міністерства освіти і науки з вимогою призначити вибори ректора ЛНУП, оскільки існують приклади проведення виборів керівників закладів вищої освіти, які розташовані у відносно безпечних регіонах, що не прилягають до прифронтових територій нашої країни.
Члени Вченої ради зазначили, що проведення виборів ректора університету є важливим для забезпечення належної стабільної роботи та інституційної послідовності функціонування закладу вищої освіти. Надмірне відтермінування не може надалі продовжуватись. Було також зауважено, що будь-яке непрозоре формування планів щодо подальшої долі університету є неприпустимим.
Міністерству освіти і науки необхідно чітко вказати свою позицію щодо планів розвитку університету та гарантувати проведення виборів ректора університету, забезпечивши рівність, прозорість і рівновіддаленість усіх кандидатів у ректори стосовно можливого впливу з їхнього боку як на кінцеві результати таких виборів, так і на процес їхнього проведення.
Колектив Вченої ради висловив своє категоричне заперечення та несприйняття щодо можливого рішення про призначення одного з чинних кандидатів на посаду ректора ЛНУП виконувачем обов’язків керівника.
У процесі обговорення члени Вченої ради запропонували створити Університетський центр Львівського національного університету природокористування, який очолюватиме президент відповідного центру.Важливо зазначити, що члени Вченої ради в ході засідання звернули увагу на необхідність гарантувати збереження та розвиток усієї наявної на балансі університету власності, зокрема будівель корпусів та гуртожитків, прилеглих територій, парків університету, садово-паркових зон, науково-дослідних полів, стадіону та усієї інфраструктури університету, яка у комплексі творить ціле студмістечко і є державною власністю та національним, у тому числі і природним, надбанням.
Важливим питанням порядку денного було присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам університету: професора – Ігорю Бегею та Роману Ступеню, доцента – Юстині Жиліщич, Василю Рису та Мар’яні Когут. Бажаємо їм успішного рішення Атестаційної колегії МОН та плідної праці на благо університету.
Також на засіданні Вченої ради у зв’язку із достроковим складенням повноважень головою Вченої ради університету Володимиром Снітинським було розглянуто питання порядку денного щодо зміни керівництва Вченої ради. Членами Вченої ради було запропоновано винести на голосування кандидатуру Ірини Федів на посаду голови Вченої ради. У результаті проведення таємного голосування кандидатура Ірини Федів здобула підтримку: 63 голоси «за», 0 голосів «проти» та 1 бюлетень було визнано недійсним.
Бажаємо Ірині Федів з гідністю продовжувати працювати на благо університету і національної системи освіти та сприяти своєю роботою примноженню здобутків, активів і надбань університету, на високому професійному рівні організовуючи роботу Вченої ради.
До компетенції Вченої ради університету належить розгляд усіх стратегічно важливих питань та прийняття рішень щодо поточного функціонування освітньої установи, зокрема і захист інтересів цього відомого національного закладу вищої освіти, який є вагомим державним активом Західного регіону та усієї країни і покликаний своєю діяльністю втілювати у життя важливу мету – підготовку освічених, національно свідомих та патріотичних громадян нашої Батьківщини.
Після проведення конференції трудового колективу університету (21.11.2023), загальних зборів факультетів та коледжів (27-29.11.2023) вчергове звертаємось до Міністерства освіти і науки України щодо ситуації з можливим призначенням одного з кандидатів у ректори Львівського національного університету природокористування на посаду в.о. ректора.
Хочемо наголосити на неправильності насильницького волюнтаристського призначення, яке може порушити безсторонність керівника закладу вищої освіти у процесі проведення виборів ректора університету.
Закликаємо Міністерство освіти і науки якнайшвидше відкрито означити свою позицію щодо дати проведення виборів ректора університету, невідкладно призначивши такі вибори, або ж відкрито повідомити усю університетську спільноту та освітню спільноту регіону щодо можливих планів Міністерства стосовно закладів вищої освіти.
Університет є вагомою складовою розвитку м. Дубляни. ЛНУП – це державний заклад вищої освіти, на балансі якого перебувають особливо цінні землі та важливі для збереження привабливості і комфортабельності міста території, зокрема парки і сади. Останніми роками відбувається активна забудова міста багатоповерхівками і, відповідно, земля університету за таких обставин може бути ласим шматком для потенційних забудовників, а чинна адміністрація університету стоїть на захисті громади та Держави! Упродовж останніх двадцяти років жодної земельної ділянки та університетського майна не було відчужено.
Управління університетом та відстоювання його інтересів повинно здійснюватися виключно в інтересах держави. Балансоутримувачем університету та відповідно всієї його матеріально-технічної бази є Міністерство освіти і науки України. Саме тому шановне Міністерство і всі його високоповажні посадові особи несуть відповідальність за збереження, захист та якісне покращення матеріально-технічної бази університету. Важливо зауважити, що будь-які призначення Міністерства повинні бути спрямованими на збереження і посилення освітньо-наукової діяльності та збереження матеріально-технічної бази університету. Захист інтересів держави не можна ставити під сумнів ні у мирний час, ні, тим більше, в умовах правового режиму воєнного стану.
Усі особи різного рівня, статусу та сфери діяльності, які можуть бути залучені напряму чи спонукатимуть до дій, що є спробами зазіхання на інтереси держави, зокрема відчуження або захоплення земель на балансі університету, нестимуть невідворотну відповідальність згідно з нормами чинного законодавства.
Закликаємо МОН національно свідомо підійти до означеного рішення з метою повноцінного захисту інтересів університету та національних інтересів держави щодо збереження її національних природних надбань (парків, дендропарків, садів, дослідних полігонів та інших територій, які використовуються під час здійснення науково-дослідної діяльності, а також забезпечують благоустрій територій) та освітньо-культурних і матеріально-технічних цінностей, уникаючи будь-яких корупційних ризиків в управлінні освітнім капіталом країни та сприяючи незаангажованому і рівновіддаленому керівництву університетом у процесі виборів ректора!
Колектив Львівського національного університету природокористування – студенти, науково-педагогічні працівники та уся університетська спільнота – висловлюють своє категоричне заперечення планам щодо призначення одного з чинних кандидатів у ректори ЛНУП на посаду виконувача обов’язків ректора до завершення дії воєнного стану. Університетська спільнота ЛНУП висловлює своє занепокоєння щодо означених планів, які виношуються у стінах МОН. Такий крок не сприятиме прозорості у проведенні майбутніх виборів ректора університету та спричинятиме до конфлікту інтересів одного з кандидатів, який будучи безпосередньо залученим у виборчу кампанію, буде піддаватися спокусі використати своє виконання обов’язків ректора протягом означеного часу не в інтересах університету як важливої освітньої інституції, а з метою одержання переваги у виборчому процесі. Спонукання до такого призначення очевидно заангажованої особи-кандидата на виборах виглядає дивним, оскільки всі долучені до цього особи повинні бути свідомими щодо ризиків, які несе таке рішення для дотримання доброчесності, прозорості та рівних можливостей як для усіх кандидатів, так і для підтримки належно орієнтованої на освітній процес та інституційний розвиток роботи цього закладу вищої освіти.
21 листопада 2023 року трудовий колектив університету консенсусно прийняв рішення рекомендувати покладення обов’язків ректора ЛНУП на першого проректора університету Ірину Федів, яка не є кандидатом на цих виборах ректора ЛНУП і не є безпосередньо зацікавленою у результатах відповідних виборів. Протягом 2023 року в університеті здійснено ряд важливих та знакових кроків з метою посилення роботи закладу вищої освіти. Ці кроки розвивають заклад інституційно, посилюючи його позиції на перспективу. Відсторонене та незацікавлене у результатах виборів управління закладом вищої освіти є запорукою проведення подальших виборів ректора ЛНУП на основі принципів рівності, чесності та прозорості. Ці принципи важливі в управлінні державною інституцією, якою є заклад вищої освіти Львівський національний університет природокористування. Дотримання цих принципів надзвичайно важливе у поточних умовах задекларованого на рівні керівництва держави курсу на євроінтеграцію та долучення до сім’ї народів цивілізованого світу. Боротьба України за свій суверенітет – це боротьба за чесність, порядність, законність та правовий характер прийняття рішень з метою уникнення будь-яких ризиків корупції, підкупу та хабарництва, на які обов’язково звернуть свою увагу національні та міжнародні антикорупційні структури, правоохоронні органи, інституції та закордонні партнери, підтримка яких для нас важлива. Союзники та ключові партнери України завжди наголошують на потребі посилення і розвитку саме інституцій держави, які повинні превалювати над будь-якими особистісними орієнтирами, тоді як останнє розглядається як перешкода на шляху реформ, структурних змін та якісного національного розвитку, що є екзистенційним інтересом нашої Батьківщини.
З огляду на вказане для забезпечення чесних, рівних і справедливих умов зазначеного виборчого процесу ректора ЛНУП, особи, які відповідальні за проведення подальших виборів ректора ЛНУП, не повинні перебувати навіть у найменшій залежності від одного із кандидатів у ректори, чого досягнути буде неможливо у випадку призначення Міністерством освіти і науки одного з чинних кандидатів на посаду виконувача обов’язків ректора.
Наполегливо звертаємось до керівництва Міністерства освіти і науки з рекомендацією уникнути будь-яких ризиків щодо порушення об’єктивності та, як наслідок, законності у процесі подальших виборів ректора ЛНУП, дослухатись до рішень трудового колективу ЛНУП, які не спрямовані на підтримку жодного з чинних кандидатів, а зорієнтовані на збереження та посилення інституційного забезпечення проведення майбутніх виборів ректора університету відповідно до букви та духу законів України та європейських норм і принципів здійснення роботи закладів вищої освіти, що, зрештою, і є одним із важливих пунктів та тих історичних кроків та рішень, які сьогодні вчиняє, виборює та переживає наша держава!
Львівський національний університет природокористування в період пандемії Covid-19 та війни
Шановні друзі, колеги та усі співробітники Львівського національного університету природокористування!
Хочемо поділитись з Вами узагальнюючою та важливою інформацією щодо напрацювань у напрямку розвитку та вдосконалення освітньої діяльності у Львівському національному університеті природокористування від початку пандемії Covid-19 у 2020 році та протягом періоду війни і дотепер. На сьогодні ЛНУП – це 5 факультетів, Навчально-науковий інститут заочної та післядипломної освіти, 8 фахових коледжів, майже 7000 студентів в стінах університету та 6000 у коледжах та 167 років життя і розвитку!
Протягом зазначеного періоду часу (2020–2023 рр.) наш Львівський національний університет природокористування продовжив роботу над вдосконаленням освітнього процесу. В цей непростий період пандемії та війни ми зробили декілька доволі значних і дуже важливих кроків у розвитку нашого закладу вищої освіти.
Серед них, зокрема:
Обговорення проєктів освітніх програм зі стейкхолдерами
Участь зацікавлених сторін в обговоренні проєктів освітніх програм є важливою передумовою підвищення якості освітнього процесу.
У рамках співпраці зі стейкхолдерами та з метою вдосконалення освітніх програм 23 листопада 2023 року на факультеті агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування відбулася зустріч представників аграрного виробництва зі студентами спеціальностей 201 «Агрономія», 202 «Захист і карантин рослин», 203 «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство», а також із гарантами освітньо-професійних програм «Агрономія», «Захист і карантин рослин», «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та освітньо-професійних програм «Агрономія», «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» другого (магістерського) рівня вищої освіти. У ході зустрічі гаранти відповідних ОПП представили проєкти для обговорення.
Студенти університету взяли участь у першості Львівщини з вільної боротьби серед закладів вищої освіти
23 листопада 2023 р. на спортивній базі Львівського національного університету природокористування відбулась першість Львівщини серед закладів вищої освіти з вільної боротьби та жіночої боротьби (дівчата 2007 р.н. і молодші).
У змаганнях брали участь команди закладів вищої освіти, а саме Львівського державного університету фізичної культури ім. І. Боберського, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького, Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Хмельницького національного університету, Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Львівського національного університету природокористування, а також команди дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, дитячо-юнацьких спортивних клубів та закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю з Львівщини, Хмельниччини, Харківщини.
Зустріч зі стейкхолдерами
З метою якісного формування структури та контенту освітніх програм, що реалізуються на кафедрі екології, 22 листопада 2023 року відбулася зустріч гарантів освітніх програм, науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти та роботодавців.
На запрошення завідувача кафедри екології, к.б.н., доцента Петра Хірівського до зустрічі долучилися стейкхолдери, зацікавлені в якісній підготовці фахівців у галузі екології та захисту навколишнього середовища. Серед них були представники державних органів управління, природоохоронних установ, наукових та освітніх закладів, організацій, які працюють у сфері екологізації довкілля, а саме:
Нагородження переможців першого етапу XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка
21 листопада 2023 р. у Львівському національному університеті природокористування відбулося нагородження переможців першого етапу XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка серед студентів та курсантів.
Розпочав урочистість ректор університету академік НААНУ Володимир Снітинський, який відзначив державотворчу місію української мови, важливість її вивчення, плекання та утвердження в усіх сферах нашого суспільства, а також звернув увагу на те, що українська мова – один із головних чинників нашої національної ідентичності, яку сьогодні українці відстоюють у боротьбі з агресором. Володимир Васильович наголосив, що пишається студентською молоддю, для якої рідне слово – велика цінність, і тому з приємністю вручив грамоти студенткам, які здобули призові місця в мовних конкурсах.
Конференція трудового колективу ЛНУП
21 листопада 2023 року відбулась конференція трудового колективу Львівського національного університету природокористування, питаннями порядку денного якої були:
1. Про відзначення Дня працівників сільського господарства;
2. Про роботу організаційного комітету з проведення виборів ректора Львівського національного університету природокористування;
3. Різне.
Головою конференції було обрано голову профспілкової організації працівників ЛНУП Романа Шмига, до президії увійшли в.о. ректора Володимир Снітинський та перший проректор Ірина Федів.
Сторінка 1 із 173