25 квітня 2024 року в рамках роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми ревіталізації та гуманізації предметно-просторового середовища повоєнної України» на кафедрі гуманітарної освіти ЛНУП відбувся круглий стіл «Юрій Новосільський – видатний художник, філософ та богослов».
Через оголошену повітряну тривогу науковий захід проходив у сховищі головного корпусу ЛНУП. Розпочав його декан факультету будівництва та архітектури в.о. професора Андрій Мазурак, який, привітавши гостей та учасників круглого столу, відзначив важливість вивчення творчої спадщини тих видатних осіб, які творили українську культуру, попри лихоліття не втрачали українську ідентичність і несли своєю творчістю іскру українства в Європу, тому вивчення та пошанування творчої спадщини Юрія Новосільського має шляхетну мету.

Мотивація – ключовий чинник у розвитку особистості і досягненні внутрішнього задоволення. Такій важливій темі було присвячено черговий тренінг із психологом «Мотивація. Особистісне зростання», організований 24 квітня 2024 р. на факультеті будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування.
Мирослава Ходакова разом із першокурсниками спеціальностей «Архітектура та містобудування» і «Дизайн» провела низку цікавих вправ для формування психологічної культури мотивації та ознайомлення з психологічними основами особистісного зростання. А ще тренінг мав на меті активізувати потребу позитивних змін студентів для підвищення рівня успішності та продуктивної життєдіяльності.
Почавши із вправи-знайомства, студенти проходили мозковий штурм «Чому люди не переборюють невдач?», розповідали, ким себе бачать через десять років, робили психологічний тест для визначення рівня своєї мотивації, обговорювали вплив винагороди на мотивацію. Також п. Мирослава запропонувала десять простих порад для самомотивації. А завершився захід теплим чаюванням.
Мотивація допомагає нам реалізувати свій потенціал і зробити значний внесок у світ навколо нас. Тому розвивайте свою мотивацію, визначайте свої цілі і не зупиняйтеся на шляху до їх досягнення! «Ваша мотивація – ваш ключ до успіху!» – наголосила психолог.


У листопаді 2023 р. у Львові було грандіозне відкриття – у місті з’явився новий потужний мистецький центр Jam Factory. Проєкт має дуже цікаву історію: від колишньої фабрики алкогольних напоїв «Йозеф Кронік і син» (XIX ст.) та радянського винзаводу, а згодом овочебази, яка займалася консервацією (звідси й народна назва «Фабрика повидла»), до надзвичайно сучасного багатофункційного комплексу як центру мистецького дозвілля.
10 квітня 2024 р. студенти факультету будівництва та архітектури під керівництвом Степана Пісьо та заступниці декана з виховної роботи Олени Дерпак мали чудову нагоду ознайомитися з тим, як швейцарському меценатові Гаральду Біндеру вдалося відновити будівлю і надати їй нового життя. У стінах центру нас зустрів та провів змістовну екскурсію Левко Піджарий – архітектор і фахівець із адміністративно-господарських питань, який розповів про особливості ревіталізації приміщень комплексу, а також про технологічні деталі реконструкції будівель.
Зокрема, у планах команди проєкту було зберегти старовинні елементи, а також додати сучасні, які б пасували до естетики будівлі. Романтичні руїни будівлі перетворено на комплекс, що має на меті об’єднати людей довкола сучасного мистецтва. Студенти ознайомилися з простором центру, а це театр, оснащений найновішими технологічними засобами, численні виставкові зали, частина з яких функціонує в якісному бомбосховищі, паркувальний майданчик із накриттям із сонячних панелей, сучасний чорний куб як мультифункційний простір для різноманітних подій, Jam Cafe, три тераси і система «розумного дому», що дозволяє керувати світлом і звуком з планшета.
А завершились відвідини древнього міста Лева променадом середмістям...

4 квітня 2024 р. відбулася зустріч в.о. ректора університету Василя Лопушняка із робочою групою з розробки проєктної документації навчального корпусу факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування. До складу групи увійшли декан факультету будівництва та архітектури Андрій Мазурак, асистент кафедри архітектури Маркіян Мазепа і завідувач кафедри технології та організації будівництва Юрій Фамуляк. Було обговорено результати проєктних робіт стосовно дорожньої карти проєкту реставрації будівлі, пам’ятки архітектури місцевого значення, пошкодженої внаслідок атаки безпілотним літальним апаратом.
Учасники групи доповіли в.о. ректора про заплановані етапи виконання робіт і результати вже проведених, продемонстрували ескізні пропозиції проєктних вирішень реставрації об’єкта. Також було обумовлено особливості виконання та складнощі проведення проєктних робіт.

3 квітня 2024 р. з ініціативи заступниці декана факультету будівництва та архітектури Олени Дерпак та капелана університету о. Івана Венгрина відбулася зустріч зі студентами факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування. У формі дискусії під назвою «Піст, з чим його НЕ їдять!» з о. Іваном студенти обговорили тему посту та його особливостей. Як зазначив на зустрічі о. Іван, піст – це краща версія себе, ніж я є. Це найкращий час почати вдосконалюватись у всіх сферах життя, а особливо у духовній.
Також студенти ставили цікаві питання, наприклад: чому сняться сни і як їх пояснити? Як діє диявол? Чи можна вірити у забобони та гороскопи?
На зустрічі були присутні й активні учасники Центру академічного капеланства, котрі є студентами нашого факультету, які розповіли про діяльність організації та заохочували студентів долучатися до їхньої діяльності.
Зустріч була сповнена позитивних вражень та емоцій.

 

2 квітня 2024 р. декан факультету будівництва та архітектури ЛНУП Андрій Мазурак провів зустріч зі стейкхолдером спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», головою Поморянської територіальної громади Степаном Бузановським, випускником факультету будівництва та архітектури.
Також відбулася профорієнтаційна зустріч із випускниками шкіл Поморянської селищної ради Золочівської районної ради – Ремезівцівського ЗЗСО І-III ст., Сновицького ЗЗСО І-III ст., Шпиколоського ЗЗСО І-III ст., Поморянського ЗЗСО І-III ст., де декан факультету будівництва та архітектури Андрій Мазурак і декан факультету управління, економіки та права Володимир Ковалів розповіли абітурієнтам про умови вступу, перспективи навчання та спеціальності, які б могли здобути майбутні вступники у стінах Львівського національного університету природокористування.
Дуже вразив гостей музей гончарства, облаштований у школі ОТГ.
Сподіваємося побачити випускників Поморянської ОТГ серед академічної спільноти нашого університету!

Викладачі і студенти факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування 1 квітня 2024 р. провели виїзний семінар на тему реконструкції, модернізації та експлуатації елеваторів. Зустріч була організована завдяки стейкхолдерам спеціальностей 191 «Архітектура та містобудування» і 192 «Будівництво та цивільна інженерія», ФОП, депутату Красненської територіальної громади Юрію Владиці, а також начальнику відділу архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та благоустрою, головному архітектору Красненської селищної ради, випускниці нашого закладу Мар’яні Владиці.
Зокрема, завдяки змістовній екскурсії від основного власника компанії «Апогей Агро» Михайла Кадиляка присутні могли ознайомитися з роботою сучасного елеватора, дізналися чимало цікавої та корисної інформації про очищення, сушіння і зберігання зерна, а також про особливості реконструкції, модернізації, будівництва та експлуатації елеваторів.
Фермерське господарство «Апогей Агро» в селі Куткір Краснянської ОТГ на Золочівщині демонструє новітній досвід і вдалий приклад створення та застосування сучасних потужностей приймання, сушіння, обробки та зберігання зерна. У 2023 р., за співфінансування USAID АГРО в межах програми «Підтримка ММСП зернового напрямку», побудовано металеві силоси для зберігання зерна загальною місткістю 15 тисяч тонн, також на елеваторі «Апогей Агро» працює 2 зерносушарки – на твердому паливі та на газі.
Учасники семінару почерпнули для себе багато корисного!

 

Студенти факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування вже не вперше стають донорами крові. Цього разу Ольга Назарук (Арх-31), Мар’ян Дудурич (Буд-33сп) та Роман Зарицький (Буд-33сп) здали кров для пацієнтів Лікарні Святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова у Центрі служби крові. І, що особливо приємно, такий гідний поваги і важливий у складних теперішніх умовах вчинок Оля робить вже вдруге, а Мар’ян – утретє. Наші студенти – великі молодці, адже їхня кров може врятувати чиєсь життя!
Дякуємо за комфортні умови та оперативність працівникам Центру служби крові Першого медичного об’єднання Львова!

 

27 березня 2024 р. на кафедрі гуманітарної освіти відбулися Студентські наукові читання, присвячені 210-й річниці з дня народження Тараса Шевченка. До організації заходу долучилися викладачі кафедри, а модератором виступила доцент Олена Володимирівна Дерпак.
Завідувач кафедри Ігор Іванович Бегей у вступному слові наголосив, що у XIX столітті Шевченко став для українців пророком, а його слово – Біблією, Новим Завітом для кожного. І українці XXI століття теж мають знати його і гідно цінувати.

«Шевченко і сучасність» – таку назву мав V Науково-практичний семінар курсантів і студентів закладів вищої освіти, проведений на кафедрі гуманітарних наук Інституту морально-психологічного забезпечення Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, в якому взяли участь і студентки ЛНУП.
14 березня 2024 р. наші гуртківці могли долучитися до обговорення важливих і актуальних для сьогодення тем, які стосувалися значення образу та творчості Тараса Шевченка в житті українства, а особливо молоді. Курсанти та студенти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Львівського державного університету внутрішніх справ і, звісно ж, Львівського національного університету природокористування презентували власні трактування Шевченкової візії України, інформаційно-психологічного впливу образу Т. Шевченка в російсько-українській війні, детально аналізували образи України і нації у творчості Тараса Шевченка, простежували Шевченкову тему в мілітарній культурі, сучасній музиці, мемах, театральному мистецтві, принтах на сучасному одязі тощо.
Студентки факультету будівництва та архітектури теж доєдналися до наукової дискусії, зокрема студентка групи Арх-21 Вікторія Сарана (науковий гурток «Художня майстерня», науковий керівник – С.Я. Пісьо) представила доповідь на тему творчості Шевченка в контексті опору російській агресії. Із зацікавленням аудиторія слухала та переглядала презентацію студентки групи Буд-22 Олени Поліщук (науковий гурток «Плекання рідної мови», науковий керівник – О.В. Дерпак) про меми на Шевченкову тему в часі російсько-української війни.
Дякуємо організаторам, зокрема професорці кафедри гуманітарних наук НАСВ Ользі Шелюх, за можливість бути учасниками такого цікавого та актуального наукового заходу!